!!AIXÒ S’HA ACABAT!!

                     !! AIXÒ S’HA ACABAT!!

12112109_1656723121241870_7824464666063590141_n-2

 


Menys desqualificacions als nostres adversaris, perquè no volem compartir amb ells, la seva voluntat d’embrutar-nos a nosaltres els catalans, amb l’ús de la seva pròpia merda, per tractar amb ells, Catalunya i els catalans, som molt diferents amb tot i per tot, aquesta manera de fer política, no és solament una “virtut” dels governs de l’Estat espanyol, malauradament sempre el pitjor enemic dels catalans, han esdevingut de sempre catalans, és a dir tots aquells partits i polítics, que vivien amb nosaltres i a casa nostra
És per aquests motius, i ara més que mai, molt especialment i amb aquests moments (això s’ha vist amb una clarividència extraordinària) amb els interregotaris fets per al fiscal del TSJC, als imputats per al 9/N, respecte a la possible implicació de la nostra entitat ANC, amb tot l’operatiu, etc. del que tots coneixíem com a una consulta d’opinió a la ciutadania, i sense cap altra pretensió, ni jurídica, ni vinculant.
Un dels efectes col·laterals, d’aquests procés judicial de tan baixa qualitat democràtica, els anirem veiem,  a poc a poc, com per exemple les repressions de tot tipus, per la nostra entitat, ara mateix, ja en tenim una, l’embargament per part de l’Estat espanyol, força important quantitativament per la nostra economia, així doncs ara, hi en tots moments hem d’anar més units, ferms, i sense cap mena de por, a copsar més i més ciutadans, l’ANC, és independentista i també és apartidista per tant tothom té un lloc per encabir-se a l’acció de la nostra entitat, que és del poble, i per al poble, els polítics que facin, si així ho volen, fer una política més seriosa i racional, en lloc de fer-la totalment sentimental, de ben segur que tots i guanyarem, ho bé si més no que recuperin el millor i més gran bon ús de la política, envers la unitat per la reconstrucció de la nostra pàtria, i s’obliden els seus interessos partidistes.
A mi personalment, tant se me’n fot, com ho vulguin fer, però que ho recordin sempre, no obtindran mai la Independència de Catalunya, sense la força del poble, amb el poble, i per al poble.
Ara no és el moment més adient, per parlar.nos d’ideologies, polítiques, ara és l’hora de romandre units, per prendre de nou la lluita cívica, pacifica, però total i continua, amb l’ús de la intel·ligència, el seny, i l’inici d’una massiva acció popular, desobeint als Governs espanyols, si és precís, ¿que ens poden prendre, la llibertat?, ¿però també podran empresonar les idees de la nostra gent? Així doncs ho hem de tenir ben clar, que per aconseguir, el fet de poder i per nosaltres mateixos i solament per nosaltres, mateixos, un nou Estat lliure i sobirà, com esdevindrà la República Catalana, s’hi ha de canviar d’una actitud contemplativa, o amb Stand-Bay, a una de plena activitat de totes les entitats, per encapçalar, i ajudar a fer els moviments indefugibles i necessaris del poble, i sempre amb la característica catalana, civisme, pau, no a la violència de qualsevol tipologia, si al diàleg i a trobar els camins del consens, per deixar d’esser independentistes, per ser Independents.
NO VOLEM SEGUIR LLEPANT-NOS L’OBLIGO, I A L’ESPERA DE QUE ENS DONIN, ALLÒ, QUE FA TRES-CENTS ANYS ENS VAREN PRENDRE, PER LA RAÓ DE LA FORÇA. AIXÒ S’HA ACABAT!!*!!.
Gonçal Bayó i Canut

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Google photo

Esteu comentant fent servir el compte Google. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s